Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

2 Mayıs 2012 Çarşamba

Türk twitter kullanıcıları 1 Mayıs ile ilgili iki "hastag"ı dünya çapında ilk on'a sokmayı başardı

 1 Mayıs Twitter ve Google'da

Google, Türkiye sayfasında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'ne özel logo kullandı. Türk twitter kullanıcıları 1 Mayıs ile ilgili iki "hastag"ı dünya çapında ilk on'a sokmayı başardı.Google, Türkiye ana sayfa logosunun yerine, 1 Mayıs'a özel tasarımlı logoya yer verdi. Logonun üzerine tıklandığında 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü özel arama sonuçlarına ulaşılıyor.
''Doodle'' olarak adlandırılan özel tasarımlı logolar, 1999 yılından itibaren Google'ın kurucuları Larry Page ve Sergey Brin tarafından kullanıldı.

Doodle uygulamaları, tüm dünya ülkeleri için önemli gün ve tatillere, kültürel olaylara ve tarihte yer alan önemli kişilere bu platformda yer vererek, dikkati çekmeyi amaçlıyor.
Ayrıca internet kullanıcıları bu özel tasarımlı logonun üstüne tıklayarak, o güne, kişiye, konuya özel daha ayrıntılı bilgiye erişebiliyorlar.

Twitter'da 1 Mayıs
Twitter'da sabah saat 10.00 sıralarında "1 Mayıs Emek" , "Dayanışma Günü" ve #yasasin1mayis başlıklı "hashtag"lar, Türk twittercılar sayesinde dünya çapında en sık konuşulan konuları listeleyen ilk on sıralamasına girdi.
Twitter'ın dünya çapında konuşulan ilk on konusu arasında "First of May" adlı İngilizce tek bir hashtag da yer aldı.Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi