Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

20 Kasım 2013 Çarşamba

Twitter'ın Twitter olduğuna şükredeceksiniz.


twitter,tweet,vine,sosyal medya,internet, Twitter kurulurken düşünülen ilk logolar ve isimler, "sitenin ismi iyi ki Twitter olmuş" dedirtti!

Twitter'ın ismini garip bulanlardansanız, bu haberimizi okuduktan sonra fikriniz değişebilir. Twitter hakkında yeni bir kitap yazan ve kitabı için araştırmalar yapan Nick Bilton, araştırmaları sırasında sosyal devle ilgili bilinmeyen birkaç detayı ortaya çıkardı.


Bilton'un paylaştığı bilgilere göre Twitter kurucuları, ilk zamanlar birçok fikir üzerinde düşünüp taşınmışlar. Değerlendirilen logoların çoğu, sitenin kurucularından Biz Stone tarafından tasarlanmış. Logolar arasında korkunç tasarımlara rastlamanız mümkün. Bunlardan en iyisi, belki de içinde "twitter" yazan büyük konuşma baloncuğu. Sesli harfleri atlayan su damlacıklı "twttr" logosunun (aşağıda) şu anki Twitter logosunun yerine geçtiğini hayal bile edemiyoruz.
twitter,tweet,vine,sosyal medya,internet,
Anlaşılan o ki kurucuların "Twitter" isminde karar kılması da pek kolay olmamış. Twitter ismi kesinleşene kadar düşünülen isimler arasında Twitch, Smssy ve hatta Friendstalker gibi ilginç sözcükler var.

Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi