Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

28 Kasım 2014 Cuma

#FirstTweet İlk attığınız tweete gidebiliyorsunuz.Twitter'a Tweet Arama Motoru Geliyor!

Twitter'ın yeni güncellemesi ile artık geçmişte yazmış olduğunuz tweetler arasında arama yapabiliyorsunuz.2006 yılında kurulmuş ve o günden bu yana popülerliğini devam ettiren Twitter yeni bir özellik edindi. Artık kullanıcılar geriye dönük kamuya açık tüm tweetler üzerinde arama yapabilecek. 


Önümüzdeki günler hayata geçmesi beklenen yeni güncelleme sayesinde neredeyse yarım trilyon tweet arasında arama yapabileceksiniz. Artık Twitter'da gizliniz saklınız olmacak. Bilgiye erişim açısından önemli bir gelişme kaydeden Twitter kullanıcılarının bazıları bu durumdan rahatsız. Geçmişte yapmış oldukları bazı paylaşımları unutan kullanıcılar bu uygulama nedeniyle bu tweetleri hatırlayarak rahatsız olabilir.
İstediğiniz kişinin tüm Twitter geçmişine kolay bir şekilde bakalabileceksiniz. Ancak aramada yalnızca kamuya açık olan açık tweetler görüntülenebilecek. Arama yerine #FirstTweet yani ilk tweet yazdığınız zaman ilk attığınız tweete gidebiliyorsunuz. Eğer tweetleri silmek istiyorsanız bu yöntemle tweetlere gidip tek tek silebilirsiniz.
İlk tweetinizi hatırlıyor musunuz?

Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi