Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

7 Ocak 2015 Çarşamba

Twitter'ın yeni güncellemesi While You Were Away


Twitter'a Yeni Özet Özelliği

Uzun süre Twitter'a bakamadınız ve takipçi sayınız da bir o kadar fazla. O kadar tweet içerisinden önemli tweet'leri kaçırmamanız için, yeni bir özet özelliği Twitter'a eklendi.

  Twitter'a Yeni Özet Özelliği Geçtiğimiz günlerde Twitter Analytics özelliğini iOS uygulamasına getiren Twitter, kendine yeni özellikler kazandırmaya devam ediyor.
140 karakterde bizlere pek çok şey anlatma imkanı sunan Twitter, doğru kullananlar için bir nevi haber kaynağı. Pek çok önemli bilginin anlık olarak çıktığı ve görülebildiği Twitter'a, çok önemli bir güncelleme geldi.
Tweet'ler kronojik olarak sıralanmayacak
Twitter'da takip ettiğiniz kişilerin tweet'lerini gördüğünüz ana sayfada kişilerin attığı tweet'ler, kronojik yani zamana göre sıralanıyordu. Twitter, yeni özelliğiyle beraber kronojik olarak sıralamayı değiştiriyor.
Böylece uzun süre Twitter profiline girmeyen kişilere, sizin bakmadığınız zamanlarda önemli neler oldu, neler bitti onun özetini gösteren While You Were Away adlı özellik, sizleri tweet yığınları arasından kurtarıyor.
Özet neye göre seçiliyor?
Twitter, While You Were Away adlı özet özelliğinde neye göre seçim yaptığını açıklamadı. Örnek vermek gerekirse sizin 1000 kişi takip ediyorsunuz ve ortalama siz bakmadığınız sürece 2 tweet attılar. 2000 tweet, nasıl size özet hale getiriliyor orası bilinmiyor.
Tahminlere göre paylaşılan tweetlerin aldığı favori ve retweet değerlerine göre bu özetlendirme yapılıyor. Tabi ülkemizde pek çok parodi hesaptan atılan, sözde komik tweetlerin yüzlerce hatta binlerce favori ve rt alması, ülkemizde bu özetin mantıklı çalışmasının önündeki en büyük engel olarak gözüküyor.
Ayarlar kısmından kapatılabiliyor
Bu özelliği istemeyenler, ayarlar kısmından kolayca kapatabiliyor ve yine eskisi gibi kronojik sıralamaya geçebiliyorlar.
:: Twitter'ın yeni özelliğini nasıl buldunuz? Sizce gerekli mi?


Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi