Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

22 Haziran 2015 Pazartesi

Twitter'da Şarkı Virüsüne Dikkat!


Twitter'da bir süredir ilginç bir virüs hızla yayılmaya devam ediyor. İşte Twitter şarkı virüsü olarak adlandırılan virüs hakkında detaylar.

21.06.2015 / 18:30Twitter'da Şarkı Virüsüne Dikkat!
İnternet alemi bugüne kadar çok çeşitli virüsler gördü ve görmeye devam ediyor. Sürekli haberlerini yaptığımız virüsler, her seferinde farklı bir yerde kullanıcıları yakalıyor.
Uzun zamandır çok ciddi virüs haberleri yapmıyor olsakta, son olarak pek çok kullanıcıyı çileden çıkaran ve para kayıplarına neden olan CryptoLocker virüsünü halen unutamıyoruz.

Twitter'da şarkı virüsü hızla yayılıyor

Kısa süre önce yeni bir virüs ise 
Twitter üzerinden yayılmaya başladı.Twitter şarkı virüsü adlandırılan virüsTwitter'da direkt mesajlar aracılığı ile hızla yayılıyor.
15-06/21/01-twitter-sarki-virusu.png  
Kullanıcılara "Şarkı harikaymış ;)", "Bu şarkı benden sana gelsin" gibimesajlar ile, gelen google.gl/skMasm ve benzeri bağlantılar, kullanıcıları sahte bir Twitter oturum açma sayfasına yönlendiriyor. Eğer Twitterhesabınız ile sahte sayfada oturum açacak olursanız, sistem otomatik olarak, sizin adınızla takipçilerinize, şarkı önerisi adı altında benzer bir DM gönderiyor.
Twitter üzerinden hızla yayılan virüse yakalanmamak için yapmanız gereken ise, gelen bağlantıya hiçbir şekilde tıklamamak.

Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi