Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

26 Ekim 2015 Pazartesi

Periscope Nedir? Nasıl Kullanılır?


En popüler canlı yayın uygulaması Periscope hakkında neler biliyorsunuz? İşte Periscope hakkında bilmeniz gereken her şey ve Periscope ile canlı yayın yapma rehberi.


Periscope Nedir? Nasıl Kullanılır?
Mikro blog sitesi TwitterNisan ayında Periscope isimli uygulaması ile karşımıza çıkmıştı. Kullanıcılarına canlı yayın yapma imkânı sağlayanPeriscope, ilk etapta iOS platformuna sunulmuş ve bir süre sonra da Android için yayınlanmıştı. Android platformuna gelmesinden sonra kullanıcı sayısı bir anda tavan yapan Periscope uygulaması hakkında neler biliyorsunuz? İşte Periscope uygulamasını tanımayanlar için Periscopehakkında bilinmesi gereken her şey!

Periscope Nedir?

PeriscopeTwitter’ın internet üzerinden canlı yayın yapmasını sağlayan sosyal bir platform olarak karşımıza çıkıyor. Periscope üzerinden yapılan canlı yayınlar tüm kullanıcılar tarafından izlenebilmekte.
15-05/27/periscope-1432731667.jpg

Periscope Nasıl Kullanılır?

Periscope uygulamasını kullanmak için ilk önce Twitter hesabınızın olması
gerekiyor. Twitter ile Periscope'a giriş yaptıktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayıp canlı yayınlar yapabilirsiniz.

Periscope Kullanım İpuçları

Periscope ile Canlı Yayın Nasıl Yapılır?

Periscope üzerinden canlı yayın yapmak için, uygulamanın alt bölümünde bulunan kamera simgesine tıklamanız gerekiyor.
Bu bölüme tıkladıktan sonra canlı yayınınızın gizli olup olmayacağını, konumun bildirilip bildirilmeyeceğini ve Twitter ile paylaşılıp paylaşılmayacağını seçip “Start Broadcast”e tıklayıp canlı yayına başlayabilirsiniz.
Periscope uygulamasının ayarlar bölümündeki Autosave ya da otomatik kayıt seçeneği ile de, canlı yayınlarınızı telefonunuza kolayca kaydedebilirsiniz.
15-05/27/periscope.jpg

Periscope takipçilerinizi yönetin

Periscope yine Twitter gibi takipçi üzerine kurulu bir sistem. Periscope’ta istediğiniz kişiyi takip edebilir, engelleyebilir ve takipçileriniz canlı yayına başladığında bildirim almanızı sağlayabilirsiniz. Canlı yayınlarda kullanıcılardan anlık mesaj alabilir ve etkileşimde bulunabilirsiniz.
iOS için Periscope’u burdan ve Android için Periscope’u buradan ücretsizindirebilirsiniz.
Eğer Periscope hakkında daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız, aşağıdaki bağlantıdan Periscope ipuçları ve hileleri makalesini okuyabilirsiniz.

Periscope Kullanım İpuçları

periscope nedir, periscope nasıl üye olunur, periscope kalp hilesi, periscope hızlı kalp yollama hilesi, periscope ipuçları, periscope hileleri, periscope indir, periscope hangi telefonlara yüklenir, periscope tablet ile kullanılır mı, periscope kalp kasma, periscope kalp arttırma
Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi