Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

Twitter da lişkilerinizi geliştirmek için 5 püf nokta

Twitter diyarının sakinleri ile ilişkilerinizi geliştirmekte zorlanıyorsanız, işte size beş altın tavsiye:
1- İyi insanları takip edin: Eğer cumartesi akşamı bir ev partisine gidip, hoşlanmadığınız kişilerle tanışırsanız hemen partiden ayrılırsınız değil mi? Twitter’da da aynı durum geçerlidir. Eğer kimi takip ettiğinize dikkat etmezseniz, kendinizi arkadaş bile olamayacağınız insanların arasında bulabilirsiniz.
2- Benzer hobileri olan insanlarla tanışın: Twitlemeye başladığımda benim gibi medya sektöründe çalışan ve futbol oynayan insanlarla tanışmak hedefimdi. Hemen onları bulup takip etmeye ve sohbet etmeye başladım. Şimdi New York’ta düzenli olarak buluştuğum bir grubum var.
3- Mutlu ve her zaman pozitif olun: Başka biri olarak görünün kesinlikle demiyorum ancak unutmayın her twitinizi yazarken iki seçeneğiniz var. Ya pozitif şeyler gönderip başkalarını da mutlu etmek ya da negatif olmak. Siz nasıl twitler okumaktan hoşlanıyorsunuz? Seçim sizin.
4- Güvenilir olun: Bu işte çok önemli. Eğer birisi size özel olarak DM yoluyla mesaj atıyorsa kesinlikle bu mesajdan twitlerinizde söz etmeyin. Başkalarının twitlerinden alıntı yapıyorsanız muhakkak o kişilerden bahsedin. Bir kere güveni yıktınız mı, özellikle internet ortamında bunu tekrar sağlamak çok zor.
5- Hep kendinizden bahsetmeyin. Hayattaki gerçek arkadaşlarınız konuştukları kadar dinlemesini de bilirler. Twitter’da da durum farklı değildir. Tanıştığınız insanlara sorular sorun. Nezaketinizi ve zerafetinizi de asla yitirmeyin. Samimi olun. Ve daha da önemlisi iyi bir dinleyici olun.