Translate

İzleyicilere siz de katılın!...

Sayfalar

7 Ekim 2015 Çarşamba

140 karakter sınırına ilginç çözümler!


Twitter 140 Karakter Limitini Kaldırıyor!

Popüler mikroblog sitesi Twitter, 140 karakter olan metin paylaşımını yeni çözümleriyle kaldırmayı planlıyor. İşte Twitter’ın 140 karakter sınırlamasına bulduğu çözüm.


Twitter 140 Karakter Limitini Kaldırıyor!
Sosyal medyanın ana akımı haline gelmeye başlayan Twitter, yenilikleri ile kullanıcılarının karşısına çıkmaya devam ediyor. Geçtiğimiz ay kurumsal
firmaların direkt mesaj üzerinden müşterileri ile iletişimi daha rahat kurmasını ana amaç edinerek mesajlaşma limitini kaldıran Twitter, şimdi de normal paylaşımlardaki 140 karakter sınırlamasını kaldırmayı planlıyor.

140 karakter sınırına ilginç çözümler!

Re/Code’un kaynaklarına göre Twitter yeni bir sistem geliştiriyor. Bu sistem sayesinde uzun içerikler 140 karakter limitine takılmayacak. Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey’in aklındaki plana göre hareket edilirse, Twitter ana akım unvanını Facebook’tan alabilir. 140 karakter olan paylaşım limiti için henüz nasıl bir değişiklik olacağı kesin olarak bilinmiyor. Ancak ortada üç farklı iddia bulunuyor. Bunlardan ilki Twitter’ın 140 karakter sınırını direkt kaldırması İkinci tahmin; uzun Tweet’leri Twitter’ın otomatik olarak bölmesi ve parça parça paylaşması. Üçüncü tahmin ise 140 karakterlimitinin tamamen kalkmaması ancak esnetilmesi yönünde.
15-09/30/twitter.jpg
Karakter sınırlamasındaki esnetmenin; 140 karakter + linkler + kullanıcı hesapları şeklinde olması bekleniyor. Bu tahminlerden şimdilik en mantıklısı esnetilme gibi görünüyor. Tweet atarken kullanıcı isimlerinin ve paylaşım linklerinin 140 karakterden düşülmesi gayet mantıklı. Hem bu sayede Twitter’ın kuruluş amacının dışına çıkılmamış olunacak. BakalımTwitter ilerleyen günlerde bu konu hakkında bir açıklama yapacak mı?

Twitter, Moments Özelliği Hakkında Bilgi

Twitter Retweet ilginç içerik - Twitter Aforizmaları Twitter Gündemi